Міжнародна акціяНовини

У ЧЕХІЇ ЗАПАЛИЛИ СВІЧКИ ПАМ’ЯТІ ЗА ЖЕРТВАМИ ГОЛОДОМОРУ

У столиці Чехії Празі українська громада долучилася до Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті».

Кілька десятків українців та чехів зібралися на Старомнестській площі в історичному центрі міста, щоб ушанувати пам’ять мільйонів українців, загиблих від Голодомору 1932-33 років в Україні.

Проведення цьогорічної Акції присвячено пам’яті дітей, які померли або не народилися внаслідок геноциду.

«Геноцид проти українського народу завдав такого страшного удару нашій нації, шо ми досі не можемо позбутися цих наслідків. Це був не лише моральний, фізичний удар. Це був удар по генофонду, оскільки третина з усіх загиблих – діти. Ми всі повинні не просто пам’ятати цю найбільшу трагедію українського народу в нашій історії, ми повинні робити все для того, щоб жодних гібридних війн проти України ніколи більше не було», – сказав у своїй промові посол України в Чехії Євген Перебийніс.

До учасників жалобного мітингу звернувся співробітник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд. Він розповів про конкретні заходи, що їх вживає Інститут для відновлення пам’яті про більшовицький злочин: підготовка виставок, видання просвітницьких матеріалів, пошук необлікованих масових поховань жертв Голодомору.

Під час акції було зачитано імена 85-ти дітей, які загинули під час Голодомору у Дніпропетровській області. Після цього учасники запалили свічки та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Організаторами акції пам’яті виступило Посольство України в Чехії та Міжнародна асоціація українців «Євромайдан». Окрім Праги, до акції в Чехії долучилися також міста Брно та Ліберець.

Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті» ініційована Світовим конгресом Українців і підтримана Українським інститутом національної пам’яті, Міністерством закордонних справ України та Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору».

Триватиме вона до 24 листопада цього року – Дня пам’яті жертв Голодомору.

За перебігом акції можна стежити на веб-сторінці «85-і роковини Голодомору», розробленій Українським інститутом національної пам’яті. На інтерактивній мапі світу будуть марковані свічками-позначками міста, де відбулися міжнародні вшанування пам’яті жертв геноциду.

 

За матеріалами Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *