Новини

СУМ РОЗРОБИЛА ІНФОРМАЦІЙНІ ПЛАКАТИ, ПРИСВЯЧЕНІ ПЕРШІЙ МАНІФЕСТАЦІЇ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ У СВІТІ

Спілка Української Молоді до 85-тих роковин Голодомору розробила два види банерів (українською та англійськими мовами). Ідея створення плакатів належить Світовій Управі СУМ.

Інформаційні плакати присвячені першій маніфестації пам’яті жертв Голодомору, проведення якої ініціювала СУМ 14 березня 1948 року у Мюнхені та різних таборах DP в Німеччині. Масова акція відбулася за участі всіх українських організацій.

Завантажити банери у якості для перегляду, друку та поширення із метою інформування – можна за посиланням.

 

 

Інформаційна довідка

Ця акція стала першою, з якої розпочалося масове вуличне вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Центральний Комітет СУМу вирішив підготувати велику маніфестацію, яка мала б перед представниками інших націй засвідчити про трагедію українського народу 1932-1933 років, якій минало півтора десятиліття.

Ідея полягала в тому, щоб зробити масову демонстрацію в центрі Мюнхена – найбільшого міста американської зони окупації. Оскільки Німеччина була поділена між різними зонами окупації, то провести спільну для всіх маніфестацію було нереальним завданням. Відтак вирішено, що в англійській зоні окупації відбудуться демонстрації по таборах.

Так, лише в трьох таборах Ганновер, Фаллінгбостель та Зеєдорф участь в акціях взяло понад 3 тисячі осіб, а в останньому таборі – окрім українців – у скорботній ході пройшлися естонці, латвійці, литовці, поляки та білоруси.

Мюнхенська акція була проведена 14 березня 1948 року за участю 6 тисяч осіб. Американська адміністрація дала дозвіл на проведення заходу в чи не найбільшій у повоєнному місті церкві – соборі Святого Луки, хоча заборонили будь-які політичні промови поза церквою.

У соборі православне духовенство УАПЦ відправило панахиду, а далі учасники акції пройшлися довгою колоною вулицями Мюнхена. В організаційних звітах значиться, що лише великих вінків від таборів DP та установ було 158 і до кожного з них було приставлено 4 осіб.

Акція до 15-ліття Голодомору, яку успішно й чисельно було проведено 14 березня 1948 року в Мюнхені, дала українському загалу не лише уяву про події 1932-1933, але й заклала традицію відзначень Голодомору по різних країнах світу.

Інформаційну довідку підготовлено за матеріалами Святослава Липовецького

 

Нагадаємо, що 17 жовтня 2018 року представники української громади Мюнхена у самому серці міста на Марієн платц вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *