Міжнародна акціяНовини

В УГОРЩИНІ ПРОЙШЛИ ПОМИНАЛЬНІ ЗАХОДИ ЗА УКРАЇНЦЯМИ, ЗАГИБЛИМИ У РОКИ ГОЛОДОМОРУ

7 жовтня 2018 року Посольством України в Угорщині спільно з Товариством української культури Угорщини та українськими осередками провели серію поминальних заходів у рамках Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті».

Поминальні заходи розпочалися у Будапешті о 12.00 у церкві Святого Михайла, де на недільні богослужіння збирається українська греко-католицька громада (парафія Покрови Богородиці).

Перед церковною літургією Посол України в Угорщині Любов Непоп, Перший заступник Голову Світового конгресу українців, Голова Товариства української культури Угорщини Ярослава Хортяні та священник Української Греко-Католицької Церкви в Угорщині отець Дам’ян Габорій разом запалили свічку пам’яті, яку у подальшому будуть запалювати в церкві під час проведення кожної недільної служби до моменту завершення міжнародної акції.

Перед церемонією запалення свічки до учасників заходу звернулася Посол України в Угорщині, яка розповіла присутнім про мету проведення акції «Запалимо свічку пам’яті!» та нагадала присутнім про те, що Державні Збори Угорщини у 2003 році прийняли Постанову про визнання цієї трагічної події геноцидом українського народу.

У зв’язку з цим Любов Непоп висловила угорському народу глибоку вдячність за підтримку України в її зусиллях, спрямованих на засудження міжнародною спільнотою страшного злочину, який позбавив життя багатьох мільйонів наших співвітчизників, зазначивши, що Україна і надалі розраховує на підтримку Угорщини в умовах російської агресії, коли імперія зла намагається знищити волю і свободу українського народу.

Після запалення свічки була проведена Божественна літургія в пам’ять про жертви Голодомору. Літургію своїм співом супроводжував хор «Новус». На завершення літургії була виконана композиція «Вічна пам’ять».

Після завершення літургії учасники заходу пройшли по місту Будапешт пішою ходою з плакатами українською та угорською мовами «Україна пам’ятає – світ визнає», «Геноцид українського народу 1932-33 років» до пам’ятника жертвам Голодомору 1932-33 років в Україні, де була продовжена поминальна церемонія.

На початку поминальної церемонії біля пам’ятника жертвам Голодомору був зачитаний вірш про Голодомор у виконанні Оксани Габорій, після чого учасники акції зачитали імена 85-ти дітей, які померли від Голодомору зі списку мільйонів.

Кожен учасник акції, зачитавши ім’я, поклав колос до пам’ятника, схиливши голову перед пам’яттю померлих від голоду.

Після церемонії відбулася панахида за загиблими у супроводі українського хору «Новус», який виконав церковні пісні.

До учасників заходу з промовами звернулися Посол Л. Непоп та Голова ТУКУ Я. Хортяні.
Після промов відбулася церемонія покладання спільного вінка з колосів, який поклали діти з української громади Угорщини. Під час покладання вінка хор «Новус» виконав «Вічна пам’ять».
Після покладання вінків присутні запалили символічну свічку пам’яті, поклали її до пам’ятника та хвилиною мовчання вшанували пам’ять невинно загиблих жертв Голодомору.
Захід у рамках світової акції «Запали свічку пам’яті» завершився виконанням Гімну України.
У меморіальних заходах також узяли участь представники угорської громадськості, українських осередків Угорщини та працівники Посольства України в Угорщині з сім’ями.

Нагадаємо, що Угорщина є одною із країн, де на парламентському рівні Голодомор визнано геноцидом.

За матеріалами Посольства України в Угорщині

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *